חיסון בעלי חיים: טיפול מונע שמציל חיים!

חיסון חיית המחמד שלכם נועד להגן עליה מפני מחלות מדבקות אשר חלקן עלולות לפגוע גם בבני אדם. הדבקה יכולה לבוא כתוצאה מ:

  • מגע ישיר של חיית המחמד שלכם עם חיה חולה.
  • מגע ישיר שלנו עם חיה חולה (ליטוף חיה, החזקתה וכיו"ב).
  • מגע בחפצים או בסביבה בהם שהתה חיה חולה, בשל העובדה כי אנו יכולים לשאת בסוליות הנעליים שלנו מחלות וטפילים שונים לאחר שדרכנו במקום בו נמצאה חיה חולה. חשוב לציין כי גם חיה שלא יוצאת מהבית חשופה למחלות.

מהו חיסון?

חיסון הוא תהליך המדמה מחלה ומאפשר לגוף להילחם בהצלחה בעתיד כאשר זה יידבק באותה המחלה. באמצעות החיסון אנו מוחדרים לגוף וירוסים וחיידקים (מתים או מוחלשים), כך שחיית המחמד לא תהיה חשופה לסכנות. בצורה כזו, תאי מערכת החיסון מזהים את הפולש ובונים נוגדנים להשמדתו.

אורך חיי הנוגדנים בגוף קצר ורמת יעילותם יורדת עם הזמן. מכאן ישנו צורך תמידי לרענן את הזיכרון החיסוני. במתן חיסונים סדירים, בהפרשים היעלים לכל חיסון, אנו מאפשרים לגוף החיה להגביר את קצב ייצור הנוגדנים שלה ולהעלות את רמתן, זאת על מנת לאפשר לגוף להגן על עצמו בצורה היעלה ביותר.

חיסוני גורים
במהלך ההיריון ובעת תקופת היניקה, מועברים לגור נוגדנים מאמו, אשר אורך חייהם כמספר שבועות עד להיעלמותם לחלוטין. מצב זה עלול לחשוף את הגור להדבקות במחלות. זו גם הסיבה שסדרת חיסוני גורי כלבים מתחילה עם הגיעו של הגור לגיל 6 שבועות. גורי כלבים יחוסנו בשלושה חיסוני משושה, בהפרש של חודש בניהם. במהלך תקופה זו הגוף מייצר נוגדנים. הדבר נכון לגורי כלבים, חתולים וחיות אחרות. אנו מזמינים אתכם להיוועץ עמנו לגבי חיסונים של בעלי חיים שונים.

dsc 2678